Używasz przestarzałej przeglądarki, przez co strona może nie wyświetlać się poprawnie. Wejdź na Browse Happy aby wybrać i zainstalować nowszą przeglądarkę.

logo

Wiadomości

Wystawa jedzie do Brzeźnicy

n

 

W dniach od 15 do 29 września na terenie Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy prezentowana będzie edukacyjna wystawa fotograficzna pt. „Wisła w Małopolsce”. Autorem zdjęć jest Marcin Karetta – znany fotograf przyrody, zaś głównym organizatorem ekspozycji Towarzystwo na Rzecz Ziemi z Oświęcimia.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy, które odbędzie się dnia 15 września (niedziela) o godz. 15:00 na terenie CKiP w Brzeźnicy.

Wystawa „Wisła w Małopolsce” służyć ma przedstawieniu piękna i różnorodności przyrodniczej starorzeczy górnej Wisły, a także ma zwrócić uwagę publiczności na zagrożenia przyrody występującej na wiśliskach. Starorzecza bowiem stanowią siedliska licznych gatunków chronionych, bardzo często zagrożonych wyginięciem. W skali lokalnej są to bezcenne miejsca, będące także niezwykle istotnym elementem doliny Wisły - jednego z najważniejszych korytarzy ekologicznych na terenie Polski.

Brzeźnica to już piąta miejscowość, do której w roku 2013 zawita wystawa „Wisła w Małopolsce”. Łącznie ekspozycja odwiedzi kilkanaście miast i wsi w województwie małopolskim.

Plenerowa ekspozycja, złożona z 20 plansz o wymiarach 100 x 75 cm, jest elementem projektu „Rewitalizacja, ochrona bioróżnorodności i wykorzystanie walorów starorzeczy Wisły, zatrzymanie degradacji doliny górnej Wisły, jako korytarza ekologicznego” finansowanego ze środków Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy.

Wystawę „Wisła w Małopolsce” patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Pan Marek Sowa.

13-09-2013 2:07:53