Używasz przestarzałej przeglądarki, przez co strona może nie wyświetlać się poprawnie. Wejdź na Browse Happy aby wybrać i zainstalować nowszą przeglądarkę.

logo

News

Kolejny spływ z wiśliskowym akcentem

      W sobotę 5 września odbył się XVI Spływ Kajakowy Wisłą. Lecz z powodu niskiego poziomu wody tzw. niżówki na Wiśle zamiast trasą z Czernichowa do Krakowa kajakarze ruszyli z Jeziorzan.
      W samo południe, z okolic promu w Jeziorzanach, 55 kajakarzy amatorów, w wieku od 9 do 69 lat, wypłynęło sprawdzić swe umiejętności oraz poznać przyrodnicze i hydrologiczne życie rzeki na tym odcinku. O godz. 14.00 odbyło się śluzowanie na Stopniu Wodnym Kościuszko, skąd po nabraniu sił ruszyli w dalszą drogę, na liczącej łącznie około 16 km trasie spływu.
     
Zakończenie spływu na przystani Kolejowego Klubu Wodnego na Salwatorze przebiegało tradycyjnie w serdecznej, sportowej atmosferze. Wójt Gminy Czernichów Szymon Łytek powitał kajakarzy i wręczył wszystkim pamiątkowe medale, gadżety promocyjne gminy i bogato ilustrowane albumy o Wiśle oraz koszulki dzięki „Towarzystwu na rzecz Ziemi”. Dla usatysfakcjonowanych, lecz strudzonych blisko czterogodzinnym wiosłowaniem kajakarzy, Klub przygotował plenerowy piknik z grillowanymi kiełbaskami i napojami.

fotoekipa

09-09-2015 7:42:32