Używasz przestarzałej przeglądarki, przez co strona może nie wyświetlać się poprawnie. Wejdź na Browse Happy aby wybrać i zainstalować nowszą przeglądarkę.

logo

Video

Prosto z lasu

Przyzwyczajeni do widoku potężnych kompleksów leśnych, drzew iglastych i liściastych, ze zdziwieniem stwierdzamy, że wąski pas zarośli w dolinach rzecznych też jest lasem. Las łęgowy to jedno z najciekawszych biologicznie zbiorowisk leśnych w Europie. Żyzne mady to bujna, a nawet wybujała zieleń. Brak gospodarki leśnej to szansa na przejście całego cyklu życia drzew i krzewów. Korzystają z tego wszelkie zwierzęta duże i małe, a zwłaszcza ptaki.

Aleksandrów Kujawski część 1

25. odcinek cyklu "Natura się o(d)płaca". Wizyta w kolejnej gminie nadwiślańskiej. Problemy podobne: wielkie inwestycje hydrologiczne czy ochrona unikatowej przyrody. Problemy związane z funkcjonowaniem stopnia wodnego we Włocławku i projektem zapory w Nieszawie.

Aleksandrów Kujawski część 2

Druga część odcinka.

Iłów część 1

23. odcinek cyklu "Natura się o(d)płaca". Gmina w środkowym biegu Wisły i konflikt: regulować czy chronić przyrodę. W tle ostatnia w Europie tej wielkości dzika rzeka.

Iłów część 2

Druga część odcinka.